Reklama

Windows 95, gdyby był wydany wcześniej i zrobiony pod wpływem alkoholu i maryśki.

Windows 93 to strona internetowa stylizowana na wygląd i działanie jako system operacyjny, często nazywana Web OS i parodia serii Windows 9x. Został opracowany i jest zarządzany przez dwóch francuskich muzyków i programistów: jankenpopp i Zombectro.
Windows 93 bazuje na Windows 95.
Jest to wersja systemu operacyjnego napisana w Javie i HTML5 aby mogła być uruchamiana z przeglądarki internetowej. Będziesz mieć własnego wirtualnego asystenta i wersję przeglądarki Internet Explorer, która może Ci się spodobać bardziej niż oryginał.

Fikcyjny system jest wizualnie podobny do starego systemu Windowsi mimo że jest uruchamiany z przeglądarki, uruchamia się szybciej niż jakikolwiek system Windows Vista, ponieważ jest znacznie lżejszy. A dla tych, którzy tęsknią za Windowsem, Windows 93 ma własny zintegrowany wirus, Hydra.exe, który po otwarciu zostaniesz niemile zaskoczony.
Nad koszem znajdziecie również skrót ukrywający się pod nazwą „Totally not a virus. Trust me… i’m a dolphin„. Wychodzi na to, że delfinom nie można ufać.

Jest tu więc pasek zadań i klasyczne menu Start. Możemy w nim otwierać okna, poruszać się po menu, uruchamiać gry i słuchać muzyki.
Mamy też eksplorator plików. Przy zamykaniu uruchomionych okien towarzyszą różne animacje.
System posiada również Terminal. Oferuje on dostęp do niewielkiej ilości komend. Wykaz wszystkich możecie uzyskać wpisując polecenie help.
Windows 93 ma wbudowaną przeglądarkę internetową – Cat Explorer. Wpisanie adresu i zatwierdzeniem klawiszem Enter sprawi jednak, że Windows 93 zostanie zamknięty i w tym samym oknie uruchomi się żądana strona internetowa.
Znajdziemy tu również komunikator Zkype, czyli prekursora popularnego Skype’a. Nie wspominając o kilku grach.

Zapraszam do zabawy.

Reklama