Reklama

Szyfrowanie wiadomości

Messenger to narzędzie funkcjonalne i o dużych możliwościach, z których większość osób nie zdaje sobie sprawy. Pokażę najważniejsze funkcje tej aplikacji i sposoby na ułatwienie sobie życia, na jakie ustawienia Messengera warto zwrócić uwagę.
Nie wszyscy wiedzą, że można go dostosować pod swoje preferencje i korzystać z wielu użytecznych opcji schowanych w różnych oknach konfiguracyjnych.

Czat z włączonym szyfrowaniem i znikającymi wiadomościami.

Messenger ma opcję, dzięki której włączymy pełne szyfrowanie wiadomości. Dane są zabezpieczane specjalnym kluczem już na etapie wysyłania, w standardzie end-to-end. Tylko urządzenie, na którym klucz się fizycznie znajduje (adresat i nadawca), są w stanie odczytać tak wysłaną wiadomość.
Mamy również możliwość prowadzenia rozmów grupowych i ustawienia czasu, po którym taka wiadomość zostanie automatycznie usunięta na wszystkich urządzeniach.
Niestety szyfrowanie domyślnie nie jest włączone.

Otwieramy aplikację Messengera i z listy kontaktów wybieramy kontakt, który nas interesuje. Po wyświetleniu okna rozmowy z daną osobą klikamy na ikonę w prawym górnym rogu:

Tutaj możemy włączyć szyfrowanie klikając na pozycję Przejdź do tajnej konwersacji:

Inny sposób na otwarcie szyfrowania. Na ekranie Czaty możemy nacisnąć na ikonę Ołówka ✎ w prawym górnym rogu, kliknąć tym razem na ikonę kłódki i wybrać kontakt:

Po wejściu do nowego czatu możemy kliknąć raz jeszcze w ikonę „i” w prawym górnym rogu i określić, przez jaki okres czasu wiadomości będą widoczne.
Zmian dokonamy w sekcji Prywatność, wybierając zakładkę Tryb znikających wiadomości:

W tym trybie nowe wiadomości przesyłane przez dowolne osoby zostaną usunięte po wyświetleniu treści i zamknięciu okna rozmowy. Zostaniemy powiadomieni, jeśli uczestnik rozmowy zrobił zrzut ekranu lub włączył nagrywanie ekranu.

Ustawienia Messengera ☞

Reklama