Reklama

TRANSPORT TYCOON DELUXE – 1995.

Transport Tycoon Deluxe – gra komputerowa będąca połączeniem i zarazem rozwinięciem wydanych wcześniej Transport Tycoon i Transport Tycoon World Editor. Gracz przejmuje kontrolę nad przedsiębiorstwem transportowym (zajmuje się ono transportem kolejowym, lotniczym, wodnym oraz drogowym), jego zadaniem jest takie tworzenie sieci połączeń i ustalanie linii, by z przewozu towarów i pasażerów uzyskać jak największy zysk.

Gra rozpoczyna się w roku 1950, lecz z pomocą wbudowanego edytora scenerii, rok rozpoczęcia działalności mógł być zmieniony o 25 lat w przód (do 1975 roku). Miejsce gry jest generowane przez program w momencie rozpoczęcia zabawy lub jest wczytywane jako jedno z uprzednio utworzonych. Wcześniej przygotowane scenerie mogą być zarówno „czyste”, tj. pozbawione jakichkolwiek instalacji transportowych, jak i już zabudowane – rozpoczyna się wówczas grę z istniejącą już siecią połączeń.
Całość grafiki jest dwuwymiarowa, świat gry przedstawiono w rzucie izometrycznym. Początkowo jedynym dostępnym trybem graficznym był 640×480 przy 256 kolorach, lecz z użyciem TTDPatch możliwe jest dowolne powiększenie rozdzielczości gry. Na dźwięk składają się efekty oraz muzyka MIDI – Wikipedia.

W menu jest polska wersja językowa.

Reklama