Reklama

Bezpieczny komunikator Tor Messenger pozwalający na komunikację z wykorzystaniem wielu protokołów i jej szyfrowanie, nie będzie już dalej rozwijany, ani dostępny do pobrania. Firma poinformowała o zakończeniu dalszych prac nad programem.

Tor Project pracuje nad nowym komunikatorem.

Tor Messenger ma nam w przyszłości zapewnić maksymalna prywatność podczas prowadzonych internetowo rozmów.
Osobom, które cenią sobie ponad wszystko swoją prywatność w sieci, TOR-a nie trzeba w żaden sposób przedstawiać. Dzięki swojej “warstwowej” (czy też “cebulowej”) strukturze, pozwala ukryć tożsamość użytkownika przed innymi i zapobiega analizie ruchu. Dzięki bezpłatnemu Tor Browser, każdy może przy minimalnym wysiłku ukryć swoje ślady w sieci, ale zespół nad nim pracujący rozwija także i kolejną inicjatywę. Tor Messenger to internetowy komunikat, który właśnie wkroczył w fazę beta testów, ale w porównaniu do konkurencji ma jedną, poważną zaletę – kładzie nacisk na absolutną prywatność rozmów.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że projekt daleki jest jeszcze od ukończenia i jak sami twórcy przyznają – oznacza to, że nie jest w 100% bezpieczny. Mimo wszystko, oferuje jednak poziom prywatności, o którym pozostałe komunikatory mogą co najwyżej pomarzyć.

Oficjalna strona projektu

Reklama