Emotion Recognition – Nowy projekt Microsoftu

Microsoft Research buduje zupełnie nowe narzędzie wykorzystujące SI. Najnowszy produkt inżynierów koncernu z Redmond będzie w stanie analizować wyraz twarzy u osób uwiecznionych na fotografiach i na podstawie tych informacji określać ich emocje.
W kwietniu bieżącego roku bardziej w charakterze żartu, Microsoft zaprezentował aplikację o nazwie How Old, która na podstawie zdjęcia określała prawdopodobny wiek znajdującej się na nim osoby. W ramach projektu Project Oxford, firma tworzy teraz bardzo podobne narzędzie, które również analizuje twarz osoby widocznej na zdjęciu, lecz tym razem nie określa jej wieku, ale emocje.

System rozpoznawania emocji jest już dostępny publicznie i każdy chętny może go samodzielnie wypróbować. Wystarczy tylko wejść na tę stronę Emotion Demo, a następnie uploadować na nią zdjęcie w formacie JPEG, GIF, PNG lub BMP o wadze poniżej 4 MB. Na fotografii może znajdować się również kilka osób, lecz nie może ich być więcej niż 64, gdyż wówczas narzędzie sobie nie poradzi.

Do czego może służyć taka aplikacja? Jej zastosowań może być bardzo dużo i z pewnością chętnie skorzystają z niego różnego rodzaju firmy marketingowe, by sprawdzać, jakie reakcje wywołują promowane produkty. Komicy i producenci filmowy także będą mogli sprawdzić, czy ich praca bawi publikę, itp.

Polecam: Look At Me – aplikacja dla cierpiących na autyzm

Źródła: tomaszek63Microsoft,