terminal płatniczy
Reklama

Zawsze proś o potwierdzenie płatności kartą

Oczywiście nie jest nam ono potrzebne w większości przypadków i kupując codzienne zakupy, np. pieczywo w piekarni, możemy spokojnie z niego zrezygnować.
Weź potwierdzenie, gdy nastąpi problem z płatnością i za pierwszym razem nie przejdzie. Nigdy wtedy nie wiesz, czy tak naprawdę przy pierwszej próbie nie pobrano ci z konta pieniędzy. Dlatego potwierdzenie może być później niezbędne do złożenia reklamacji i dzięki niemu odzyskamy pieniądze.

To samo dotyczy sytuacji, gdy transakcja zostanie odrzucona, a ty zmienisz kartę. Zwykle dzieje się tak, gdy nie mamy np. środków na koncie. Transakcja zostaje odrzucona i płacimy gotówką albo inną kartą. Pamiętaj jednak, aby wziąć wtedy potwierdzenie, bo może dojść do sytuacji, że i tak nastąpi próba ściągnięcia pieniędzy z konta lub trafią one pod blokadę i zostaną pobrane przy zasileniu konta.

O potwierdzenie poproś również wtedy, gdy nastąpi problem w połączeniu z serwerem przez terminal. Może się okazać, że będzie bardzo długo realizował płatność i się podda, i przerwie połączenie. Wtedy również, chociaż pieniądze nie powinny być pobrane, to może być różnie. Lepiej mieć potwierdzenie, tak jak w każdym przypadku problemów z płatnością.

Gdy kupujesz coś drogiego, weź potwierdzenie. To dowód zakupu na równi z paragonem. Może się okazać, że będzie przydatny przy próbie reklamacji danej rzeczy. Niektórzy przy swojej karcie kredytowej posiadają ubezpieczenie na rzeczy, które nią kupują. I tak przykładowo, gdy kupimy telefon, a on zostanie skradziony, możemy skorzystać z ubezpieczenia przy kracie kredytowej. Warto więc wtedy mieć potwierdzenie.

Windows 93. Parodia systemu.

Windows 95, gdyby był wydany wcześniej i zrobiony pod wpływem alkoholu i maryśki.
Reklama