Reklama

Nie zgodzisz się, to Facebook skasuje Twoje konto WhatsApp.

Od 8 lutego wchodzi nowa polityka prywatności WhatsApa’a.
Facebook chce po prostu Twoje dane. albo spadaj.
Szyfrowanie rozmów end-to-end zostaje, ale dane o Tobie pójdą do innych firm.

Zmiany w polityce prywatności WhatsApp.

Zmiany w polityce prywatności dotyczą przetwarzania danych. Mówią między innymi o tym, jak „firmy mogą wykorzystać usługi udostępniane przez Facebooka, by przechowywać i zarządzać swoimi rozmowami” oraz „jak WhatsApp i Facebook będą współpracować, by zapewnić integrację między produktami należącymi do Facebooka”. To nie brzmi groźnie, ale warto przyjrzeć się głębiej polityce prywatności komunikatora.

W skrócie jest o tym jakie informacje, które udostępniamy Facebookowi, to między innymi dane o używaniu komunikatora (czas i długość sesji, ustawienia, grupy, interakcje z firmami, diagnostyka itp.), lokalizacji, urządzeniu (w tym indywidualny identyfikator nadany przez Facebooka), połączeniu, opis, awatar, obrazki grup oraz dane o płatnościach wykonanych w aplikacji.
Dane zebrane przez WhatsApp będą wykorzystane, a jakże, do personalizacji reklam i proponowania powiązanych treści w innych usługach Facebooka. Firma zgromadzi przeogromne ilości informacji bez zaglądania do naszych rozmów. Będzie można na tej podstawie mniej-więcej wywnioskować z kim i o czym rozmawiamy, gdzie i kiedy.

Dane zebrane przez WhatsApp będą wykorzystane, do personalizacji reklam i proponowania powiązanych treści w innych usługach Facebooka. Zgromadzą olbrzymie ilości danych bez zaglądania do naszych rozmów. Będzie można na tej podstawie wywnioskować kto z kim, gdzie i kiedy. czym i jak płacisz.

Zmiany są na tyle poważne, że WhatsApp musiał opublikować specjalne oświadczenie pod koniec 2020 roku. W nim zapewnia, że stara się ograniczyć kategorie gromadzonych informacji i dostęp do nich.

Jeśli nie zaakceptujesz nowej polityki prywatności, Twoje konto na WhatsAppie zostanie skasowane.

Ciekawe

Do sprzedania templatka “Brailie”

Mam do sprzedania templatkę HTML5 "Brailie". Zarejestrowana, nigdy nie użyta przeze mnie. Proszę kliknąć na "DEMO", aby sprawdzić jej możliwości. Po prostu ktoś się rozmyślił. A to mi zostało w ramach rozliczenia. Później oczywiście...

Co zamiast WhatsAp’a?

Telegram – darmowy, niekomercyjny bazujący na chmurze obliczeniowej komunikator internetowy. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy, naklejki, nagrania oraz pliki różnego typu. Klient aplikacji dostępny jest na Androida, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS, Firefox OS oraz Linux. Telegram umożliwia również szyfrowanie połączeń „end-to-end
Wykonanie oraz prędkość działania to kolejne spore zalety aplikacji. Działa błyskawicznie, a interfejs dopasowano do specyfiki systemu.

Telegram – czy rosyjski komunikator jest bezpieczny?

Strona programu: Telegram.org

Prywatnie używam Signal’a

Signal – otwartoźródłowa, niekomercyjna, szyfrowana aplikacja komunikacyjna dla systemów Android i iOS. Wersja desktopowa jest również dostępna dla Linuksa, macOS i Windows. Wykorzystuje Internet do wysyłania wiadomości w trybie indywidualnym i grupowym, które mogą zawierać pliki, notatki głosowe, obrazy i wideo, a także do wykonywania połączeń głosowych i wideo w trybie indywidualnym.
Signal wykorzystuje standardowe komórkowe numery telefonu jako identyfikatory i używa szyfrowania “end-to-end” do zabezpieczenia łączności z innymi użytkownikami Signal. Aplikacje zawierają mechanizmy, za pomocą których użytkownicy mogą niezależnie weryfikować tożsamość swoich rozmówców oraz integralność kanału przekazu informacji (Wikipedia).

Strona programu Signal.org

Reklama