Reklama

Facebook Lite na Androida

Facebook wprowadził właśnie mocno odchudzoną wersję swojego klienta o nazwie Facebook Lite. Program dostępny jest dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android. Aplikacja ma charakteryzować się zdecydowanie niższym zużyciem danych oraz samej przestrzeni w pamięci naszego smartfona.
Facebook już od jakiegoś czasu mocno interesuje się regionami, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony, a infrastruktura nie najlepsza. Właśnie z myślą o użytkownikach mieszkających na takich obszarach powstał Facebook Lite – nowa aplikacja dostępna dla systemu Android. Producent bardzo mocno odchudził swój program, ale pozostawiono w nim najważniejsze funkcje.

Produkt po instalacji zajmuje jedynie nieco ponad 1 MB i działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android od wersji 2.2 Froyo wzwyż, czyli w zasadzie na każdym dostępnym w tej chwili sprzęcie. Wersja Lite jest oczywiście nieco odchudzona, ale oferuje najważniejsze funkcje, takie jak wysyłanie wiadomości, prowadzenie rozmów grupowych, wyświetlanie powiadomień, czy udostępnianie statusów i zdjęć.

Aplikacja już zbiera całkiem dobre oceny, czemu nie można się dziwić. Pełna edycja ganiona jest przez użytkowników za bardzo duży apetyt na pamięć RAM i liczne błędy uniemożliwiające normalne korzystanie z programu.

Facebook Lite to kolejna aplikacja Marka Zuckerberga. Oficjalnie zapowiedziano ją na początku czerwca, co jednak ciekawe, paczka z odpowiednimi plikami instalacyjnymi krążyła po sieci już od kilku miesięcy. Zaprojektowano ją przede wszystkim z myślą o użytkownikach posiadających dostęp jedynie do wolniejszego internetu lub ograniczoną ilość danych do wykorzystania. 

W porównaniu do zwykłej aplikacji Facebooka, wariant Lite ma bardzo lekki interfejs użytkownika. Aplikacja oferuje dostęp do strumienia aktualności, zmiany statusów, zdjęć, powiadomień czy komunikatora Messenger (którego w tym przypadku scalono z Facebookiem Lite). Poza tym Facebook Lite jest bardzo lekką aplikacją i waży tylko kilkaset kilobajtów, a nie megabajtów, jak w przypadku zwykłego Facebooka.

Zainstalować Lite, a odinstalować wszystkie uaktualnienia Facebooka. I działa

Facebook Lite możecie pobrać w: Google Play.

Zobacz też:

Reklama