Reklama

Jak zabezpieczyć Windows 10

Jak bezpiecznie przechowywać hasła online i synchronizować je między urządzeniami

Dzięki aplikacji LastPass, lub dodatku do Chrome, integrującej się z przeglądarkami internetowymi, stworzymy konto, które przechowa nasze hasła w chmurze. Podczas logowania w konkretnym serwisie musimy podać dane konta LastPass, a wymagane pola wypełnią się zapisanymi w chmurze informacjami, niezależnie od urządzenia, na którym się logujemy.

Jak wykryć niechciane oprogramowanie w instalatorach programów

Unchecky czuwa podczas instalacji programów. Kiedy wykryje, że instalator próbuje umieścić na naszym dysku potencjalnie niechciane oprogramowanie, zostaniemy o tym poinformowani. Możemy kontynuować instalację bądź ją przerwać.

Jak uchronić komputer przed szkodliwym wpływem podejrzanych aplikacji z niepewnego źródła

Za pomocą programu Sandboxie mamy możliwość uruchomienia wybranych aplikacji w specjalnej strefie ochronnej. W polu tekstowym uzupełniamy ścieżkę do aplikacji, jaką chcemy uruchomić poprzez program. Dodatkowo Sandboxie pozwala założyć na uruchamiane aplikacje ograniczenia dostępu do sieci, plików, sterowników i innych zasobów.

Jak bezpiecznie przechowywać hasła lokalnie lub na pendrivie

Aplikacja KeePass Password Safe pozwala na utworzenie pliku z bazą danych zawierającą nasze hasła. Wystarczy ustalić jedno hasło , aby zabezpieczyć nim bazę wszystkich naszych haseł. Aplikacja dostępna jest także w wersji przenośnej.

Ciekawe:

Jak ominąć zabezpieczenia TPM Windows 11

Omijamy zabezpieczenia TPM Windows 11? Na wstępie co to jest TPM i Secure Boot potrzebne przy instalacji Windows 11. Moduł TPM (Trusted Platform Module) jest używany w celu zwiększenia bezpieczeństwa komputera. Dokładny opis...

Jak uchronić się przed szpiegowaniem w Windows 10

Dzięki Windows 10 Manager wyłączymy funkcje Windows 10, które uważamy za niepożądane. W oknie programu dostępna jest lista podzielona na kategorie. Po wybraniu funkcji zobaczymy jej opis (w języku angielskim). I decydujemy, które funkcje mają być aktywne, a które nie. Sam używam tego programu. Do tego to kombajn do Windowsa.

Jak wspomóc antywirusa w ochronie naszego komputera

Malwarebytes Anti-Malware jest skanerem na żądanie, przydatnym jako dodatkowe zabezpieczenie, kiedy antywirus, jakiego używamy, nie radzi sobie z wykryciem infekcji naszego komputera. Skanowanie uruchamiamy przyciskiem Skanuj teraz.

Jak stworzyć bezpieczną kopię zapasową danych

Dzięki programowi CrashPlan mamy możliwość stworzenia backupu naszych danych. W zakładce Destinations decydujemy, gdzie chcemy przechować kopię danych. Możemy umieścić ją w chmurze lub na dysku lokalnym.

Jak trwale usunąć pliki bez możliwości ich odzyskania

Eraser jest aplikacją, która trwale usuwa pliki z dysku. Aby wskazać pliki do skasowania, w oknie programu klikamy prawym przyciskiem myszy, wybieramy New Task, następnie Add Data, po czym uzupełniamy kolejne okno podając, jaki typ zasobów chcemy wyczyścić, i wybierając metodę. Podobną funkcję ma też CCleaner.

Reklama