Reklama

Jak bezpiecznie korzystać z Facebooka

Z Facebooka korzystamy prawie wszyscy, jednocześnie większość z nas częściej lub rzadziej przeklina pod nosem portal społecznościowy Marka Zuckerberga. Zazwyczaj nie zdajemy sobie jednak sprawy, że większość podnoszących nasze ciśnienie sytuacji zawdzięczamy samym sobie. Jak zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo przy korzystaniu z Facebooka? Oto 5 najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać!

1. Ustaw silne hasło

generatorBezpieczeństwo naszego profilu to priorytetowa sprawa, w żadnym wypadku nie wolno jej lekceważyć. Silne hasło zabezpieczające profil Facebooku nie tylko chroni naszą prywatność, ale także zabezpiecza przed sytuacjami, z których musielibyśmy tłumaczyć się w przypadku przejęcia konta przez osoby trzecie. Można skorzystać z Generatora Haseł na stronie firmy Symantec

2. Nie dodawaj wszystkich do znajomych

znajomiBałagan na naszej osi czasu oraz problemy z dotarciem do ważnych i wartościowych informacji to najczęściej wyłącznie nasza wina. Tysiące znajomych, których tak naprawdę nie znamy, strony promujące produkty, usługi i wydarzenia to główne powody zaśmiecania naszego strumienia. Pamiętajmy, żeby ostrożniej wybierać znajomych.

3. Uważaj co komu udostępniasz

Internet można porównać do aresztującego nas policjanta. Także w wirtualnym świecie wszystko co udostępnimy może być i będzie użyte przeciwko nam, dlatego trzeba bardzo uważać co komu udostępniamy, żeby mogące skompromitować nas zdjęcia lub historie nie trafiły w niepowołane ręce.

Ciekawe:

Poker w HTML5

Prosty, łatwy i przyjemny. Tu nic nie wygrasz ani nie przegrasz. Taka po prostu gra dla relaksu.

4. Nie wierz we wszystko, co widzisz na osi czasu

ogloszenie na fb
Jedną z najczęściej wykorzystywanych przez złośliwe oprogramowanie sztuczek jest przykuwanie naszej uwagi chwytliwymi tytułami zachęcającymi do kliknięcia w potencjalnie niebezpieczne odnośniki. Wirusy często podszywają się pod naszych znajomych, więc nawet informacja pochodząca bezpośrednio z ich profilu lub otrzymana od nich prywatna wiadomość może stanowić zagrożenie.
Stary przekręt: FB Podglądacz.
Nowe w temacie: Fake newsy.

5. Nie publikuj zdjęć znajomych bez ich zgody

O ile opublikowanie kompromitującej kogoś fotografii z ostatniej imprezy może wydawać się śmieszne, to należy pamiętać, że taki post może wyrządzić bardzo dużo złego.

Jeśli nie chcemy sprawić problemów naszym znajomym, przed publikowaniem zdjęć, na których się oni znajdują, zapytajmy ich o zgodę.

Reklama