Nowe narzędzia na Facebooku

600

Facebook – narzędzia do zarządzania Aktualnościami

Facebook poinformował o udostępnieniu narzędzi pozwalających zaprowadzić porządek na osi czasu.
Jednym z problemów związanych z korzystaniem z portalu społecznościowego Marka Zuckerberga jest dotarcie do ważnych i wartościowych informacji wyświetlanych w Aktualnościach. W zdecydowanej większość przypadków jest to wina użytkowników, którzy bez zastanowienia śledzą wszystko co nawinie im się pod kursor myszki, ale i Facebook nie jest tu bez winy, bo narzędzia pozwalające uporządkować wyświetlane wiadomości nie należą do najbardziej intuicyjnych. Ta sytuacja zmienia się dziś dla osób korzystających z portalu społecznościowego na urządzeniach działających pod kontrolą iOS, a w ciągu najbliższych tygodni także dla użytkowników Androida i komputerów osobistych.

Twórcy Facebooka poinformowali o udostępnieniu trzech narzędzi, dzięki którym zrobienie porządku w wyświetlanych w Aktualnościach informacjach będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pierwszą z nowych funkcji jest możliwość ustawiania priorytetów śledzonym w portalu społecznościowym znajomym i Stronom. Pozwoli to na wyświetlanie informacji pochodzących od nich na górze okna Aktualności, przez co dotarcie do ważnych dla użytkownika wiadomości będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Kolejna nowość to sugestie Stron mogących zainteresować użytkownika, proponowane przez portal na podstawie wcześniejszych polubień. Dzięki temu łatwiej będzie trafić na potencjalnie interesujące treści.

Ostatnim narzędziem, które pozwoli uporządkować wyświetlane w Aktualnościach informacje, to lista najpopularniejszych osób, Stron i grup wyświetlanych w ciągu ostatniego tygodnia, umożliwiająca ich szybkie śledzenie lub jego porzucenie. Dodatkowo użytkownicy będą mieli dostęp do zestawienia osób, grup i Stron, z których śledzenia zrezygnowali oraz ponowne ich obserwowanie.

Nowe funkcje dostępne są już dla użytkowników mobilnego systemu iOS, a w ciągu najbliższych tygodni także osoby korzystające z Facebooka na Androidzie i komputerach osobistych będą mogły z nich skorzystać.

Przydatne linki:

Gmail będzie jeszcze lepiej filtrował spam i pozwoli firmom rzadziej trafiać do folderów z niepożądanymi wiadomościami

Źródło: Softonet; Autor: Tomasz Kurzak