“Uprzejmie donoszę” że ktoś zaparkował jak idiota.

875

“Uprzejmie donoszę” ma pomóc w walce z źle zaparkowanymi samochodami, które utrudniają życie pieszych i innych kierowców.

Nie masz “karnego ku*asa”, Może to pomoże 🙂

Kilka lat temu powstała aplikacja Urzejmiedonosze.net, która ma ułatwiać zgłaszanie niepoprawnie zaparkowanych samochodów. Głównym zadaniem apki jest automatyzowanie niektórych czynności, które musimy wykonać jako prawy i poczciwy obywatel RP – wśród nich jest zgłoszenie nieprawidłowego parkowania, na które składa się posiadanie zdjęcia i wypełnienie formularza.

Uprzejmie donoszę – strona, która pomaga zgłosić źle zaparkowane samochody

Poprzez aplikację/stronę Uprzejmiedonosze.net możemy załadować zdjęcia źle zaparkowanego samochodu. Wtedy system sam zapisze lokalizację (jeśli ustawiliśmy, aby telefon sam zajął się geolokalizacją zdjęć), datę, a także rozpozna i przeczyta tablice rejestracyjne z naszego zdjęcia. Po spełnieniu tych warunków wybieramy kategorię przewinienia, dzięki czemu chwilę później dostajemy przygotowany PDF z poprawnie przygotowanym zgłoszeniem. Te możemy wysłać do odpowiednich organów.

Uprzejmie Donoszę jest ogólnopolskim rozwiązaniem, pomagającym mieszkańcom w nierównej walce z recydywistami parkowania.
Wystarczy zrobić dwa zdjęcia, sprawdzić automatycznie pobrany adres i numer rejestracyjny oraz określić rodzaj naruszenia. Tylko tyle. Straż Miejska nie musi odwiedzać tego miejsca żeby stwierdzić to naruszenie naocznie. Dowód ze zdjęcia wraz twoim oświadczeniem jest wystarczający.

Zawsze zostaje jeszcze opcja “karnego k*tasa”.