Facebook pokaże czas jaki spędzamy na FB

1020

Facebook pokaże czas jaki spędzamy na FB

Amerykańska witryna planuje wprowadzić kolejną, dość ciekawą funkcję, która zmierzy czas, jaki spędzamy na Facebooku oraz czy nie przekraczamy pewnych granic.

Facebook pomimo wielu przeciwności losu stale się rozwija. Obecnie włodarze najpopularniejszej platformy społecznościowej postanowili zaproponować nową funkcję zwaną Twój czas na Facebooku. Choć dotychczas było to obiektem spekulacji, tak zostało ostatecznie potwierdzone przez amerykańską korporację. Na czym będzie ona polegała? Otóż jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim wyświetli nasz czas spędzony na witrynie, ale nie tylko. W przyszłości bowiem pojawi się m.in. opcja powiadomienia, które poradzi, abyśmy już opuścili stronę, gdyż spędzamy na niej zbyt dużo chwil. Oczywiście całość będziemy mogli w pełni konfigurować, a jednocześnie ustawić okres, w jakim dana informacja ma do nas przyjść. Więcej szczegółów dotyczących tej funkcjonalności zostanie podana w przyszłości.
Wspomniana opcja pojawi się na urządzeniach wyposażonych w mobilną aplikację Facebooka, czyli Androida oraz iOS. Co ciekawe podobne narzędzie planują wprowadzić także Apple oraz Google w swych systemach, które pokażą czas, jaki spędzamy w danych aplikacjach, a następnie ewentualnie zablokują do nich dostęp. Należy przyznać, że wszelkie tego typu nowinki są jak najbardziej potrzebne, albowiem wiele osób zwyczajnie straciło kontrolę nad swoim życiem w wirtualnym świecie, często przedkładając go nad ten realny. Idealnym tego przykładem jest widok ludzi niespuszczających wzroku z ekranów smartfonów. Jeżeli więc przytoczone rozwiązania nawet w najmniejszym stopniu przyczynią się do zmniejszenia tego trendu będzie to krok w dobrym kierunku.